Singapur Matematiği

Burdasınız: Ana Sayfa / SİNGAPUR MATH / Singapur Matematiği / Singapur Math Nedir?
02 Aralık 2016

Singapur Matematiği Nedir ?

Öğretmesi kolay, öğrenmesi eğlenceli MATEMATİK…

Singapur Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen ve tüm okullarda uygulanan     ulusal matematik programıdır. Singapur Matematiğinin içeriği bizimkinden farklı değildir. Farklı olan evrensel matematik içeriğinin öğretiminde temel alınan felsefe ve yaklaşımlardır. Singapur matematiğindeki ilkokul müfredatı kolay ya da basit değil gerçek anlamda temel kavramların kazanıldığı bir düzeydir. Çocuklar için gelecekteki matematik öğrenmelerinin temelini oluşturur.

Singapur matematik müfredatı, problem çözmeye ve temel matematik kavramlarının öğrenilmesine önem veren matematiksel düşünmeyi merkeze alan bir sistemdir.

Singapur Matematiği siz ve çocuğunuz için tamamen yeni bir matematik anlayışıdır. Bu sistem Singapur’u TIMMS ve PISA ölçümlerinde matematik alanında ilk 3 içerisindeki yerini almasını sağlamış ve ülkedeki matematik korkusunu ortadan kaldırmıştır. 

Singapur’da öğrenciler erken yaşlarda usta matematikçiler haline dönüşürler. Rahatlıkla matematik problemlerini çözebilen, matematiksel düşünme becerileri gelişmiş, bireyler olarak yetişirler.